Jak można się było dowiedzieć, po 6 latach prac pocisk jest na 6 poziomie gotowości technologicznej. Czyli dokonano demonstracji prototypu technologii w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. WITU szacuje, że przy zapewnieniu pełnego finansowania prace nad PPK powinny zakończyć się maksymalnie za 3 lata.
Obecny zasięg pocisku to 5 km, a przebijalność tandemowej głowicy kumulacyjnej to 700 mm. Obydwa parametry mogą jednak ulec poprawie. WB akcentuje chęci wprowadzenia do PPK swoich zastosować w kwestii to dotyczących algorytmów autonomicznej selekcji celów czy sieciocentryczności.
W percepcji Grupy WB krajowy PPK tego typu daje zalety w postaci konkurencyjnej do zagranicznych odpowiedników ceny oraz pełnej kontroli nad technologią. Ten drugi czynnik wydaję się kluczowym aspektem w kontekście ewentualnego eksportu, modernizacji czy ogólnego braku ograniczeń licencyjnych.
WB traktuje program Moskit jako dobrze rokujący projekt komercyjny, który ma zaowocować posiadaniem w ofercie nowoczesnego przeciwpancernego pocisku kierowanego, który dobrze miałby się wpasować w portfolio firmy.
Innymi słowy jeśli Siły Zbrojne RP wyraziłyby zainteresowanie byłoby to wielką wartością dodaną. Jednak rynki eksportowe są równie obiecujące w kwestii sprzedaży tego produktu.
Patronem medialnym XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO jest serwis „Strefa Obrony”, należący do Polska Press Grupy - wydawcy m.in. ponad 500 serwisów miejskich skonsolidowanych pod marką NaszeMiasto.pl, ogólnopolskiego portalu informacyjnego i.pl, 22 serwisów i 20 dzienników regionalnych oraz serwisów e-commerce, branżowych i tematycznych, w tym: Stronapodrozy.pl, Strefaedukacji.pl i Shownews.pl.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?