Fabryka Broni "Łucznik" ogłosiła konkurs na stanowiska prezesa i członków zarządu

Marcin Kordek
Marcin Kordek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
8 lipca 2024 na stronie internetowej Fabryki Broni pojawiły się ogłoszenia o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska prezesa i dwóch członków zarządu.

Rada Nadzorcza Fabryki Broni w Radomiu ogłosiła wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska prezesa zarządu oraz 2 członków zarządu.

Dokładną listę wymagań stawianych kandydatom można znaleźć na stronie Fabryki Broni poniżej:

Wymagania wobec kandydatów

Wymagania obligatoryjne nie odbiegają niczym od tych jakie stawiane są kandydatom w innych branżach, czyli wykształcenie wyższe i udokumentowane doświadczenie w zajmowaniu tego typu stanowisk. To co zwraca uwagę to punkty dyskwalifikujące kandydaturę, które w zakresie niekaralności są normalne, ale dodatkowo rozszerzono je zakaz kandydowania osób pełniących wysokie funkcje polityczne czy zatrudnionych przez partie. To dyskwalifikuje kandydatów np.:

  • pełnienie funkcji społecznego współpracownika albo bycie zatrudnionym w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczenie pracy na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze,

  • członkostwo w składzie organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań,

  • zatrudnienie przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczenie pracy na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze.

Oprócz powyższych, kolejnym elementem dyskwalifikującym kandydata jest pełnienie funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej, do której należy Spółka.

Ponadto, Rada Nadzorcza wymaga od kandydatów, by poza resztą dokumentów potwierdzających kwalifikacje czy dodatkowe umiejętności, zgłoszenie zawierało przygotowaną przez nich na piśmie ramową koncepcję zarządzania Spółką wraz z prognozą rozwoju Spółki, w oparciu o powszechnie dostępne dokumenty i informacje o Spółce. W ramach postępowania, kandydatom zostaną udostępnione wydruki odpowiadające odpisowi aktualnemu z KRS Spółki, jej umowa oraz sprawozdanie finansowe za ostatni rok obrotowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaobrony.pl Strefa Obrony